poniedziałek, 25 maja 2015

Dlaczego Warto Odkrywać Nowe Miejsca

Odkrywanie miejsc wokół najbliższej okolicy jest tym, co pozwala nie tylko zaoszczędzic, ale może też się okazać wcale nie gorsze od wakacji w tropikach. Mieszkam już w San Francisco na tyle długo, że trochę mi spowszedniało. Czuję, że czas odkrywać nowe, takie, które nie ściągają tłumu turystów i natyka się na nie czasami przypadkowo. 
Postanowiliśmy wybrać się do miejsca, gdzie kręcono "Ptaki" Hitchcock'a. Wcale nie było turystycznie, a raczej tajemniczo i nostalgicznie. Bodega, bo tak nazywa się miejscowość, znajduje się na trasie Highway 1, która biegnie wzdłuż wybrzeża Kalifornii. 

Trasa ta jest znana z tego, że można nią przejechać całe wybrzeże, nawet na rowerze, czy skuterze. Droga jest wąska, usiana zakrętami, wzniesieniami. Wzgórza pokryte są mgła znad oceanu, co tylko potęguje nostalgiczny charakter okolicy. Bodega Bay to malutkie miasteczko, w Polsce na pewno nosiłoby miano wsi. Jedna ulica, dookoła kilka restauracji z ostrygami, kawiarnia i kościół, a za nim budynek znany z filmu Hitchcock'a.

W DRODZE


Zanim jednak dojechaliśmy do Bodegi, mijaliśmy po drodze kilka plaż, latarnię morską i malutkie miasteczka, które utrzymywały się głownie ze sprzedaży ostryg. Widocznie połów tam jest bardzo powszechny. My ostryg nie zamówiliśmy, bo cena trochę nie była dla nas, ale za to zjadłam pyszną kanapkę nad jeziorem.

PLAŻA STINSONNADMORSKIE MIASTECZKO

Nasz wyjazd nasunął mi kilka myśli dotyczących odwiedzania miejsc w pobliżu domu. Tak naprawdę to te miejsca są oddalone od SF o około 1,5 godziny jazdy samochodem. Dotychczas wybieraliśmy się na wycieczki, w pobliże SF, albo i w samym mieście. Coraz bardziej ciągnie mnie jednak na północ, gdzie można błądzić samochodem, po wężowy drogach we mgle. 


W DRODZE DO LATARNI


JEDYNA TAKA LATARNIA W USA, MA ZACHOWANE WSZYSTKIE ORYGINALNE ELEMENTY
BEZKRESNY OCEAN

W OCZEKIWANIU NA KANAPKĘ

BODEGA


Okazało się, że jest jeszcze tak wiele do zobaczenia w naszej okolicy, wcale nie muszę wsiadać w samolot i wyruszać na drugi koniec USA, żeby odkryć nowe miejsca. To samo dotyczy tak naprawdę każdego miejsca. Piękno jest w okół nas, a miejsca warte zobaczenia i odkrycia, mogą być nawet bardzo blisko. Dlatego zanim kolejny raz kupię bilet na egzotyczną wycieczkę, najpierw rozejrzę się, czy na pewno znam wszystkie miejsca w mojej okolicy, a mogę się założyć o talerz ostryg za 30 dolarów, że nie. 

A Wy odrywacie swoją okolicę? 

1 komentarz:

  1. Wow! Jak tam pięknie! Uwielbiam Hitchcock'a więc również z tego powody bym się tam wybrała (gdybym mieszkała w okolicy). To prawda - wystarczy się wysilić i można znaleźć masę pięknych miejsc w okolicy. Myślę, że to się również tyczy moich okolic ;).

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...