wtorek, 23 grudnia 2014

Wesołych Świąt

Święta w tym roku jak widac na załączonych zdjęciach spędzam w warunkach iście tropikalnych. No może przesadzam, ale bez kurtki i czapki przynajmniej. W jeden z wieczorów wybrałam się na spacer po okolicy, żeby zdrobic kilka zdjęc poozdabianych domów. Odnoszę wrażenie, że mimo, że dekorowanie domów przyszło do Polski z USA, to jednak w Polsce więcej domów jest przyozdobionych. Może wynika to z tego, że SF to miasto tak wielu kultur i religi, że po prostu nie każdy obchodzi Święta Bożego Narodzenia.

Wcześniej w południe pojechaliśmy rowerami nad zatokę, w okolice Golden Gate Bridge, przejeżdżaliśmy przez park Presidio, który znajduje się na całkiem sporym wzniesieniu, potem był zabójczy zjazd w dół.

Dzień przed Wigilią był tak ciepły, że postanowiliśmy pojechac na plażę nad ocean. Było może mało świątecznie, a ja pomyślałam, że pierwszy raz w życiu spędzam dzień przed Bożym Narodzeniem na plaży. Po plaży biegały małe ptaszki zwane tutaj Snowy Plover, które na swoich krótkich nóżkach uciekały przed falami.


Zaczarowana magią Świąt,
stanę samotnie pod rozgwieżdżonym niebem
i patrząc na spadające płatki śniegu,
pomyślę o ludziach, których noszę w sercu,
życząc im spokojnych Świąt,
wszędzie tam, gdziekolwiek są…

Ostatnio słucham tej piosenki naokrągło. Tez chciałabym się obudzic w lesie z moim borsukiem:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...