niedziela, 14 września 2014

Fort Mason

W jeden z wolnych dni, których ostatnio nie mam zbyt wiele wybrałam się na przejażdżkę rowerem po San Francisco.

Na początku pojechałam do ogrodu botanicznego, gdzie przed wejściem znajduje się mały sklepik z książkami oraz patio z kwiatami, które zostały zasadzone przez wolontariuszy. Na pewno wrócę , tam po którąś z roślinek.

Wyjazd z domu. Celem jest teren za parkiem (zieolny pas), ale pojechałam tam naokoło


Potem do centrum przejechaliśmy przez kawałek Golden Gate Park

Potem przez Wiggle, czyli ścieżkę rowerową do centrum, która pozwala ominąc wzniesienia

Wyjechaliśmy na głÓwnej ulicy - Market, biegnącej przez centrum San Francisco. To pod nią znajdują się przystanki metra, a na powierzchni jeżdżą bardzo stylowe kolejki. Ulica ta biegnie aż do mostu łączącego San Francisco z Oakland.

Po drodze zatrzymaliśmy się w sklepie papierniczym, który już kiedyś tutaj pokazywałam oraz w głównej bibliotece, gdzie na ostatnim piętrze jest mała wystawa o historii miasta.

Potem,bo bardzo dobrej ścieżce rowerowej, dotarliśmy nad zatokę na tzw. Crissy Fields. To ogromny zielony teren tuż nad wodą, a na jednym końcu znajduje się Golden Gate Bridge.


Synagoga

Tutaj już na terenie Crissy Fields, za plecami miasto, a przede mną Godlen Gate Bridge. Strasznie wiało tam, ale widoki wszystko wynagrodziły.


Obok znajduje się dawny port Armii Amerykańskiej, który służył jako główny port obrony od strony Pacyfiku w trakcie Drugiej Wojny Światowej - tzw. Fort Mason, obecnie został zaadaptowany jako kluby, szkoły tańca, galerie i bardzo miłą księgarnię z sklepikiem w środku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...