sobota, 19 lipca 2014

7 up!

W ostatni poniedziałek wybraliśmy się na małą wycieczkę, na drugą stronę zatoki. Po przejechaniu przez Golden Gate Bridge, zaparkowaliśmy samochód i weszliśmy na ścieżkę, która miała nas zaprowadzic do laguny. Na samym parkingu i wokół niego było pełno ludzi, ponieważ stąd był bardzo dobry widok na miasto i most. Wyżej, już na trasie widok był jeszcze lepszy, ale nikt nie kwapił się tutaj wejśc. Prawie przez cały szlak byliśmy sami, nie licząc jednego kojota i pary innych wędrowców.

Nasza trasa wynosiła około 8 km w jedną stronę. Niestety moja karta pamięci nie chce się otworzyc i nie mogę wrzucić stamtąd żadnych zdjęc.

Pierwszy raz w życiu widziałam lagunę, czyli wodę oddzieloną od oceanu poprzez pas piasku z plaży. Piasek w tym miejscu był czarny, ponieważ powstał on po rozkruszeniu lawy po erupcji wulkanicznej w oceanie. Jedna z plaż nazywa się Black San Beach czyli Plaża z Czarnym Piaskiem, musimy tam pojechac następnym razem. Bardzo lubię małe plaże, poukrywane pomiędzy klifami.

Polecono mi film dokumentalny, którego pierwszy odcinek nakręcono w 1964 i kolejne co 7 lat. Film pokazuje 14 dzieci, wybranych do tego programu. Kamera śledzi ich co 7 lat i sprawdza co się u nich zmieniło i gdzie są w swoim życiu, czy spełniły się ich dziecięce marzenia. Wszystkich bohaterów poznajemy, kiedy mają 7 lat i potem, w kolejnym odcinku mają 14, 21, 28 itd. Obecnie mają 57 lat. Polecam gorąco, bo wciąga. Niestety nie wiem, czy gdzieś jest z tłumaczeniem na język polski.

Jedyne zdjęcie z telefonu. Ja, laguna, kontener. Szliśmy po wzgórzach, które widac na dalszym planie.

Kupiła niedawno olej kokosowy, który kusił od dawna w Trade and Joes. Olej ten w postaci takiej pasty, nadaje się do smażenia, ponieważ nie dymi się i nie przypala i jest bardzo wydajny.

Zrobiłam ratatouille

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...