piątek, 14 czerwca 2013

Salut

Na Dzień Mamy dałam mojej mamie bilet na Majorkę. Wcześniej, Majorka kojarzyła mi się przede wszystkim z piosnką zespołu Loft "Mallorca", która była przebojem w połowie lat 90-tych.

Drugie skojarzenie to plaże, imprezy, palmy....itd.

Majorka zaskoczyła jednak, piękną, dziką przyrodą, sennymi, średniowiecznymi miasteczkami oraz szaleńczo zakręconymi drogami.
Żeby to zobaczyć, wypożyczyłyśmy samochód na 3 dni i przez te 3 całe dni jeździłyśmy po wyspie. Zaczynałyśmy o 8 rano, a w hostelu byłyśmy z powrotem około 21. Pobyt na wyspie nie był skoncentrowany tylko na drodze - hostel-plaża-bar-plaża i dlatego był taki niesamowity.

Pierwszego dnia wybrałyśmy się na południowo-zachodnie wybrzeże.Pierwszym przystankiem było miasteczko Andtrax, na ulicach nie było prawie nikogo, domy wybudowane blisko siebie, tworzyły ciasne uliczki. Wszędzie było bardzo spokojnie, na wąskich uliczkach parkowały samochody, pozostawiając ekstremalnie mało miejsca na przejazd. Tylko w jednym miejscu, niedaleko kościoła, w kawiarni, siedziało kilka osób.
Kawę podają w szklankach, bez koszyczków:)
W drodze:
Estellencs, maleńkie, malownicze górskie miasto z kilkoma restauracjami i sklepami. Jest tu także maleńka, kamienista plaża gdzie można ponurkować z rurką.

Banyalbufar - zbudowane przez Arabów, z murów, maleńkie miasteczko. Na widocznych tarasach, prowadzona jest uprawa rolna.


Vandemossa - kolejne miasteczko, jest tutaj wiele restauracji i sklepów skupionych wokół kościoła, ale jeśli wybrać się trochę dalej od tego centrum, można kluczyć wśród spokojnych, zacienionych uliczek, gdzie dominują doniczki z kwiatami na ścianach budynków.


Pa amb oli - kromki grillowanego chleba, posmarowane oliwą i pasta z pomidorów i czosnku, na to można wybrać szynkę, ser, tuńczyka itd.

Fornalutx - niezwykle położone, urocze, kamienne miasteczko. Panuje tu niemal idealna cisza, miasto wydaje się zrośnięte z górską scenerią.


1 komentarz:

  1. jakie śliczne morze *.* , zapraszam Cię na mojego bloga: diylikeit.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...