wtorek, 3 lipca 2012

The Board Games

Dzisiejsze gry planszowe, bardzo się różnią od czasów popularności chińczyka i eurobiznesu. Te obecne zamieniają się w prawdziwe pola walki, przenoszą nas do starożytnego Rzymu, Grecji, epoki kamienia łupanego, czy do czasów komunizmu. Jesteśmy w nich archeologami eksplorującymi dżunglę, możemy być detektywami albo szpiegami lub farmerami.
Dla każdej osoby zaczynającej przygodę z grami planszowymi, zasady mogą wydawać się skomplikowane, ale po kilku grach wszystko się klaruje, ponieważ schemat jest zazwyczaj podobny.

Możemy grac na stronach internetowych, albo poszukać w mieście miejsca gdzie spotykają się board games geeks. W Poznaniu jest to każdy poniedziałek w klubie ALIBI od godziny 18.00. Zapraszam. Ze stron internetowych: http://pl.boardgamearena.com/ gdzie możemy grac z ludźmi z całego świata.

Do moich ulubionych gier należą (zazwyczaj te, w które wygrywam):

Osadnicy z Catanu: gra polega na budowaniu osady, za pomocą domów i dróg, wykorzystując odpowiednie karty. Można się targować, wymieniać kartami z innymi graczami. Gra bardzo fajna, ponieważ cały czas się rozmawia i handluje.Wsiąść do pociągu: to gra rodzinna, bardzo dobra dla początkujących. Gra polega na budowaniu linii kolejowej łączącej dwa miasta. Fajne jest to, że można grac na różnych planszach, jak Europy, USA, Azji.


Agricola: jedna z najpopularniejszych gier. My mamy wersje dla 2 osób, która jest trochę uboższa niż wersja pełna. Gra polega na budowaniu farmy, musimy produkować zboża, sprzedawać je, aby móc na przykład postawić szopę dla zwierząt, musimy hodować owce, krowy, konie a także trzeba dodatkowo wykarmić całą rodzinę.


Książęta Florencji: to moja ulubiona gra, która polega na tworzeniu jak najpiękniejszego królestwa poprzez kupowanie budynków, zatrudnianiu błaznów, budowaniu parków, jezior. Gra opiera się na licytacji z innymi graczami.


Gier jest oczywiście setki i nie sposób kiedykolwiek powiedzieć, że grało się we wszystkie.1 komentarz:

  1. Ja grę z pociągami znam pod nazwą Zug Zug i lubię w to grać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...