wtorek, 3 lipca 2012

Absurdity

Polskie absurdy mógłby wskazać chyba każdy, ale kiedy dodatkowo komentuje je Amerykanin staja się naszą oryginalną cechą narodową.

Po pierwsze kebaby - wcześniej nie zauważałam ich, aż tylu, ale od kiedy przybył przybysz zza oceanu okazało się, że na jednej krótkiej ulicy może ich być 5! To więcej niż aptek na rynku w małej miejscowości. Kebab wypiera wszystko. Wyparł poznańskie Rogale Marcińskie na Euro, wyparł bigos i sznytę chleba, ba! wyparł nawet schabowego. Tak, w ogóle to teraz, żeby zjeść coś typowo polskiego i za rozsądną cenę jest prawie niemożliwe. A ten nasz polski schabowy, pod oryginalną nazwą, to jest już tylko dostępny w barze mlecznym. Wracając do kebabów... okazało się, że kibice z zagranicy (lubię to słowo.. wydaje się być takie PRL-owe), wybierali budy z kebabem i porządny kawał mięsa w restauracji, niż nasze polskie tradycyjne jadło.


Kolejny absurd, to biurokracja, która nikogo już w Polsce nie dziwi, trzeba swoje odstać, zrobić, bo tak trzeba, chociaż to nie ma sensu. Wszelkiego rodzaju płatne kursy np kurs programu komputerowego, BHP itp.. na ich koniec pisze się egzamin, aby uzyskać certyfikat. Jak się przybysz zza oceanu zdziwił, gdy taki egzamin napisał, po czym po 5 minutach wręczono im certyfikaty i nikt nawet nie sprawdził ich egzaminu. To po co ten egzamin? - pytał. Bo tak musi być, bez tego ani rusz, mimo że możesz go sobie teraz wsadzić głęboko do szafy.

Dlaczego mleko nie jest w galonach? I dlaczego jest takie małe?
Czemu nie jecie steków? I jak możecie pic kawę z fusami? Gdzie jest bekon w plastrach? Dlaczego samochody parkują na chodnikach? Jak tu zielono! W filmach jeden głos mówi za wszystkie!Poland to nie Polska po polsku?! Dlaczego odwiedzamy twoich rodziców co tydzień? To ja mam dzień imienia? Czemu znowu wszystkie sklepy są zamknięte na 3 dni - co to za kolejne katolickie święto? Jan Paweł II to "God" po polsku? Jestem na ulicy "Szczszszżłłłszsz" wiesz gdzie to jest? Biskupin to najpiękniejsze miasto w Polsce. TLK, IR, RE, IC wtf? Jak to nie można kupić biletu na autobus po godzinie 18.00?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...